O nás

 

Myšlienka na vytvorenie chlapčenského basketbalového klubu v Košiciach vznikla koncom roku 2012, ako reakcia na nedostatočný vývin mladých športovo talentovaných chlapcov v druhom najväčšom meste na Slovensku, kde má basketbal dlhodobú tradíciu. Je ten správny čas, aby sme posunuli absentujúcu tréningovú úroveň basketbalu na vyšší stupienok a priniesli do mesta opäť mužskú extraligovú súťaž s košickými odchovancami.

 

 

Náš basketbalový klub začal s tréningovým procesom na začiatku v roku 2014. Trénovať začalo 12 chlapcov, v júni 2014 sme končili školský rok s 24 chlapcami. V súčasnosti máme vytvorenú mládežnícku pyramídu, kde všetkých chlapcov vedieme k správnym športovým návykom. Naše mládežnícke tímy sa zapájajú do nižších regionálnych súťaží, kde si merajú sily so svojimi rovesníkmi. Taktiež sa v rámci prípravy zúčastňujú na turnajoch a prípravných zápasov.

 

 

V rámci rozvoja všeobecnej športovej prípravy sa počas celej sezóny okrem basketbalu venujeme pravidelne aj atletickej príprave. Atletikou chceme rozvíjať základné pohybové schopnosti ako sú rýchlosť, výbušnosť, vytrvalosť, koordinácia, ohybnosť a obratnosť.

 

 

V klube sú angažovaní tréneri Richard Leško, Róbert Nuber, Martin Zibrinyi a Richard Mišinský, ktorí kladú dôraz na kvalitu a odovzdávajú mladým basketbalistom bohaté skúsenosti z ich dlhoročnej profesionálnej basketbalovej kariéry. Všetci boli úspešnými reprezentantmi Slovenska a výraznou mierou sa podieľali na zisku, doposiaľ jediného majstrovského titulu, pre košický basketbal v sezóne 2006/07.

 

 

Počas krátkej existencie nášho klubu sa nám podarilo dosiahnúť niekoľko úspechov. Patrí medzi ne pravidelné prebojovanie sa na Majstrovstvá Slovenska aspoň v jednej mládežníckej kategórii. K vrcholom nášho snaženia patrí tiež 3. miesto na Majstrovstvách Slovenska v sezóne 2016/2017.

 

 

Naše aktivity sa nekončia so súťažnou sezónou. Počas letných prázdnin organizujeme, nie len pre naších hráčov, Letnú basketbalovú školu (LBŠ), kde sa venujeme rôzným aktivitám. Od pondelka do soboty, v čase 8:00 h. - 16:00 h. ponúkame chlapcom bohatý program zameraný na všeobecný rozvoj pohybovej kultúry. Chlapci si prvýkrát vyskúšajú dvoj-fázové denné tréningy, v ktorom je zahrnutý basketbal, atletika, gymnastika, plávanie a samozrejme aj celodenný výlet s množstvom zážitkov.

 

 

Aj keď sa tešíme z naších úspechov a napredovania, naším základným cieľom ostáva viesť mladé talenty k rešpektu, tímovej spolupráci a pozitívnemu vzťahu k športu. Snažíme sa postupne rok po roku rozširovať basketbalovú základňu, ktorí budú tvoriť základ seniorských družstiev zapojených do najvyšších súťaží a reprezentovať náš klub, naše mesto a Slovensko.

 

 

 

 

Info

11. október 2020
06. október 2020
01. október 2020
01. október 2020
01. október 2020
01. október 2020

 

VENUJTE 2% Z VAŠICH DANÍ A PODPORTE
BUDÚCNOSŤ KOŠICKÉHO BASKETBALU

 

 

 

 

 

 

KONTAKTY

 

RIM Basket o.z.

Ing. Richard Mišinský

Predseda klubu

+421 915 915 179

Prosím zadajte Vaše meno
Prosím zadajte Vašu emailovú adresu Emailová adresa nie je platná!
Prosím zadajte správu

Info

Zavolať